Tatry

Tatry stanowią najwyższe pasmo w łańcuchu Karpat, a ich powierzchnia zajmuje łącznie ponad 780 km2. Całe pasmo dzieli się na Tatry Zachodnie oraz Tatry Wschodnie, ze szczególnie spektakularnymi Tatrami Wysokimi. Masyw powstał w wyniku fałdowania orogenezy alpejskiej, stąd też charakterystyczna dla nich tzw. młoda rzeźba terenu.

Turystyka w Tatrach

Infrastruktura turystyczna jest przygotowana doskonale. Dla piechurów górskich wyznaczone zostały szlaki prowadzące pięknymi trasami krajobrazowymi między najciekawszymi miejscami. Można tu spotkać szklaki o różnym poziomie trudności – zarówno dla początkujących, rodzin z dziećmi, jak i osób starszych, jak też dla doświadczonych piechurów, doceniających długie i wymagające trasy. Nie tylko jednak dobrze przygotowane i oznaczone szlaki decydują o dobrych warunkach turystycznych, ale także schroniska. Obecnie turyści mogą skorzystać z noclegów oraz restauracji znajdujących się w schroniskach PTTK: w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, „Murowaniec”, nad Morskim Okiem, na Hali Kondratowej, na Polanie Chochołowskiej, Kalatówki, na Hali Ornak, w Dolinie Roztoki.

Tatrzański Park Narodowy

Utworzony został 1 stycznia 1955 roku dla ochrony wyjątkowej fauny i flory tego regionu, a także z uwagi na unikalny charakter alpejski gór. Na terenie występują gatunki pospolite i bardzo rzadkie zwierząt. Tylko na tym obszarze w Polsce można obserwować świstaki i kozice, występują tu również stosunkowo rzadko spotykane niedźwiedzie brunatne, głuszce oraz orły przednie. W Tatrzańskim Parku Narodowym można również natknąć się na rzadkie rośliny, w tym: limbę, goryczkę wiosenną, szarotkę alpejską, czy tłustosz alpejski.Hotel Toporów***
ul. Środkowa 167 A
34-405 Białka Tatrzańska
toporow premium Hotel Toporów

tel. 18 26 544 18
fax (0-18) 26 547 13
kom. +48 605 211 911
1999-2018 © MATinternet Zakopane | Powered by MATcms

zapytanie rezerwacyjne
podaruj prezent